Haber

Gümrük Muhafaza’dan geçemedi!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü tarafından kaçakçılıkla mücadele kapsamında yürütülen risk analizi ve hedefleme çalışmaları sonucunda ülkemize giriş yapmak üzere Hamzabeyli Gümrük Kapısı’na gelen bir tır, ekiplerimiz tarafından takip edildi. Gümrük Koruma grupları.

Romanya’dan aldığı kargoyla Bulgaristan üzerinden Hamzabeyli gümrük sahasına gelen aracın evrakları incelendiğinde, taşıdığı resmi kargonun “plastik duvar kaplamaları” olduğu görüldü. Şüpheli tır için başlatılan detaylı fiziki arama sonucunda beyan edilen resmi yük ile asıl kargonun eşleşmediği ortaya çıktı.

Hamzabeyli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Müdürlüğü ekiplerince Genel Müdürlük koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonda, tırın römorkunda çok sayıda “beyan edilmemiş” elektronik sigara ve otomobil segmentinin getirildiği belirlendi. . Yasal yükün araç üzerinde hiç olmadığı görüldü. Toplamda 22 bin 550 adet elektronik sigara ve 250 adet elektronik sigara likiti ile şanzıman, kamyon motoru, silindir kapağı, diferansiyel ve soğutucudan oluşan 68 adet oto yedek parçası ele geçirildi.

Kaçak maddenin piyasa değerinin toplam 17 milyon 719 bin lira olduğu anlaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu