Haber

Hatay Kırıkhan’da hemşehri dayanışması… Evleri sağlam olanlar çadırlarda kalanlar için seferber oldu.

Hatay Kırıkhan’da hemşehri dayanışması… Evleri sağlam olanlar çadırlarda kalanlar için seferber oldu.

HATAY Depremin vurduğu illerden biri olan ve 2 bin 749 binanın yıkıldığı Hatay’da yaraları sarmak için çalışmalar sürüyor. Kırıkhan ilçesinde evleri yıkılmayan vatandaşlar, evleri yıkıldığı için çadırlarda yaşayanlar için seferber oldu. Kırıkhan Belediyesi öncülüğünde meydana gelen gönüllüler, sabah saatlerinde 5 bin kişiye yemek pişirip, çadır dağıtıyor.

Yüzyılın en büyük doğal afetinin yaşandığı deprem bölgesinde arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, diğer yandan hayatta kalanların ihtiyaçlarını karşılamak için tüm Türkiye birlik oldu. Devlet ve Millet el ele depremin yaralarını sarmak için el ele verirken, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde meydana gelen depremden büyük ölçüde etkilenenlerin imdadına ise depremden daha az etkilenenler yetişiyor. Kırıkhan Belediyesi öncülüğünde yemek yapmak için bir yere gelen hasretli hanımlar, belediye araçlarıyla çadırları ve çadır evleri yıkılan depremzedelere gençler tarafından hazırlanan yemekler dağıtılıyor.

Zor günleri atlatmak için bir merkeze gelip yemek pişirdiklerini belirten hevesli hakimler, her gün yaklaşık 5 bin kişiye yemek pişirdiklerini ve gençlerin bu yemekleri ihtiyaç sahiplerine dağıttığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu