Yaşam

İyi Parti’de istifa çılgınlığı sürüyor

Türkiye’de tarihi seçimlerin ardından sorunların çözümü için kolları sıvayan ve göreve gelen hükümet, muhalefetteki krizi her geçen gün büyütüyor.

CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere tüm muhalefet cephelerinde değişim rüzgarları eserken, genel başkanlar bu değişim çağrısına direniyor.

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bayrak kaldıran isimler bulunsa da yeterli ivme kazanılamazken, İYİ Parti’de istifa krizi yaşanıyor.

Kurulduğu günden bu yana sayısız çalkantı yaşayan Uygun Parti’de sular durmuyor.

İyi Parti’de krizler ve istifa çılgınlığı

Partinin FETÖ’cülerin kontrolünde olduğu gerekçesiyle yaşanan ilk krizlerin ardından bir istifa ve ayrılık telaşı başladı.

Ardından Millet İttifakı projesi, 6’lı masa ve burada yaşanan krizler, HDP ve CHP iş birliği ve nihayet seçim yenilgisi geldi…

Bu krizler her defasında kurucuları ve partinin birçok üyesini partiden kopardı.

Parti yönetiminde makul isimler değişse de tatmin edici bir değişim yaşamayan partide peş peşe istifalar geldi.

70 kurucu istifa etti

Bu süreçte 200 kişilik kurucular kurulu üyesi ile yola çıkan Uygun Parti; Ümit Özdağ, Yavuz Ağıralioğlu, Ahat Andican, Aytuy Çıray, Ali Türkşen, İlay Aksoy, İsmail Ok, Aydın Tümen, Suat Çağlayan, Hayrettin Barut, Hediye Akdere, İbrahim Cevher Cevher, Yıldırım Ulupınar, Mahmut Bozkurt, Mustafa Erdem, Özcan Yeniçeri, Emine Aralarında Küçükali, Yusuf Halaçoğlu, Çiğdem Özer’in de bulunduğu 70 kurucu üye istifa etti.

Bu krizlerin ardından binlerce partili istifa ederek partiden ayrıldı.

silehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu