Haber

Pegasus’un 100. uçuşunda doğum heyecanı yaşandı

PEGASUS Havayolları’nın Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde filosuna kattığı 100. uçağın dün Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)-Marsilya seferi öncesinde doğuş heyecanı yaşandı. Kalkıştan önce ağrıları artan yolcunun doğumunu havalimanı ilk yardım ekibi ve kabin ekibi gerçekleştirdi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dün meydana gelen olayda, Pegasus Hava Yolları’nın filosuna eklenen 100’üncü uçağı olan TC-RDP kuyruk tescilli ‘Cumhuriyet’ uçağı, SAW-Marsilya uçuşu öncesinde yolcu alımını tamamladı. Kalkış için son hazırlıklarını yapan uçakta bir yolcunun doğum sancıları arttı. Kabin ekibi yolcuya ilk müdahaleyi yaparken, yolcunun doğum vaktinin geldiği anlaşıldı. Sağlık ekibi uçağa çağrılırken, yolcu kabin ekibi tarafından uçakta farklı bir alana götürüldü. Doğum, uçağa gelen ilk yardım ekibi ve kabin ekibinin yardımıyla gerçekleştirildi. Doğumun ardından anne ve prematüre bebek uçaktan indirilerek ambulansla hastaneye kaldırıldı. Doğum heyecanı nedeniyle SAW-Marsilya uçuşu ertelendi.

BEBEĞİNİZ PAYLAŞILDI

Havalimanı İşletme ve Havacılık Sanayii Anonim Şirketi (HEAŞ), Cumhuriyetin 100’üncü yılında filosundaki 100’üncü uçağın doğumunun heyecanına ilişkin, “Pegasus’un bugünkü Saw-Marsilya yolcuları bir doğum anına tanık oldu. Bebek, HEAŞ, ilk olarak “Yardım ekipleri ambulanslarla hastaneye nakledildi” diyerek bebeğin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu