Haber

Türk Dünyası Yeni Nesil Medya Çalıştayı Bursa’da başladı

Hüseyin İZCİ – Ercan ÇALIRIR – Bugün Bursa / BURSA’da (İGFA) –Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu tarafından düzenlenen Türk Dünyası Yeni Nesil Medya Çalıştayı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonu’nda başladı.

Düzenlenen programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnternet Gazetecileri Federasyonu (IGF) Genel Başkanı Mesut Demir’in yanı sıra IGF Başkan Yardımcısı Ümit Babacan, IGF Aydın Temsilcisi Serkan Torun, IGF Kocaeli Temsilcisi Soner Kılıç, IGF Yönetim Kurulu Üyesi Mecit Ünal ve IGF Kontrol Konseyi Lideri Mehmet Ali Ekmekçi de hazır bulunuyor.

Medya Atölyesi programında dijital medyanın ve internet haberciliğinin geleceği tartışılacak. Çalıştay oturumlarında TRT Haber Dijital Yayın Uzmanı Sercan Türkyılmaz, Yeni Şafak İnternet Genel Yayın Yönetmeni Ersin Çelik, Kazakistan Radyo Televizyon Kurumu Muhabiri Aidos Nygymanov ve Memurlar.net Genel Yayın Yönetmeni Edip Üzen konuşmacı olacak.

Programın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalıştayın hayırlı olmasını dileyerek, “Bu çalıştay, Türk Dünyası Kültür Başkenti olmamızın bir devamıdır. Bursa’ya verilen başkent bunu gösteriyor” dedi. önemli bir alt yapımız var.İletişim hepimizi ilgilendiriyor.Magazin,gazete ve interneti hepimiz seviyoruz.Medyayı takip ediyoruz. Bizim gençliğimizde haberler birkaç gün sonra gelirdi. Bugün, saniyeler içinde geliyor. Herkes interaktif oldu. Dijital medya yeni dostlukların kurulmasını sağlar. Siber zorbalık, aldatma, siber saldırı gibi birçok kötü niyetli durum var” dedi.

“BURSA BASINI İSTANBUL’DAN SONRA 2. SIRADA”

Bilgi kirliliği ve provokasyonun, dijital terörizmin ciddi sorunlar olduğuna işaret eden Başkan Aktaş, “Türkiye’nin kalkınması bunu sindiremeyenlerin başına geliyor. İstanbul’dan sonra Bursa basını geliyor. Yayıncılık faaliyetleri zenginleşti. Yerel medya da zenginleşti. Bursa’mıza hayırlı olsun.” 46 gazete, 7 dergi, 31 radyo ve internet haber sitesi var. Bursa günümüzün en büyük güçlerinden biridir. Nefret söyleminin var olduğu bir yer olduğu doğrudur. Bu sorun küreseldir ve mücadele etmek şarttır. Ortak bir telaffuz ve eylem geliştirmeliyiz. Biz buna hazırız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun da interaktif olarak katılımcılara hitap etti. Altun, mesajında ​​Türk Dünyası ile işbirliğini güçlendirmek için çalıştıklarını söyledi.

ÇALIŞTAYIN İLK OTURUMU CANLI YAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu