Haber

Yeni Spor Parkı ilgi odağı oldu

Ayvalık Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Ali Çetinkaya Mahallesi Armutçuk Son Durak Mevkii’nde önceki yıllarda atıl durumda olan 900 metrekarelik boş alan değerlendirilerek kısa sürede bölgeye yeni bir “Spor Parkı” kazandırıldı. .

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Spor Parkı’nın her yaştan vatandaşın faydalanabileceği şekilde çok fonksiyonlu olarak tasarlandığını hatırlatarak, “Abdi İpekçi Caddesi’nde yıllardır atıl bir alanımız vardı, vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirdik, görüşlerini aldık ve değerlendirdik. Her yaştan vatandaşın kullanabileceği çok fonksiyonlu bir spor parkı oluşturduk.” Burayı park haline getirdik” dedi.

Parkın zemininin özel olarak tasarlandığını vurgulayan Önder Ergin, vatandaşların talepleri doğrultusunda Spor Parkı’na spor malzemeleri yerleştirildiğini söyledi.

Başkan Ergin, “Ayrıca mini basketbol sahasıyla birlikte yepyeni bir spor ve rekreasyon alanı olan parkın 350 metrekare yemyeşil çim döşemeyle çevre düzenleme çalışmaları da tamamlandı. Güvenlik çitleri ile spor kullanımda konfor ve güvenilirlik ön plana çıkmaktadır. “Vatandaşlarımız keyifle, sağlıkla kullansın” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu