Haber

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e Ubuntu Onur Ödülü

Korkuteli Mantarhane’de düzenlenen Ubuntu etkinliklerinde Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e onur ödülü verildi.

Artık klasikleşen ve Ubuntu gönüllüleri tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Ubuntu etkinlikleri Korkuteli Mantarhane’de gerçekleştirildi.

Ubuntu Yayıncılık yazarlarının okur buluşmalarıyla başlayan etkinlik röportajlarla devam etti. Farklı müzik gruplarının sahne aldığı etkinliğe Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de katıldı.

Ubuntu gönüllüleri tarafından her yıl bir kişiye verilen Ubuntu Onur Ödülü, bu yıl Başkan Esen’e verildi. Bu ödülü almanın kendisine ayrı bir yük getirdiğini belirten Esen, “İnşallah buna layık olacağım. Beni bu ödüle layık gören tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.”

“LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Ödül töreninin ardından konuşmasına devam eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Ankara’da üniversite yıllarında yaşadığı zorlukları anlattı. Ubuntu ideolojisinde yaşadığı zorluklar sırasında sorguladığı soruların yanıtlarını bulduğunu belirten Esen, bu nedenle kendisini bu topluluğa çok yakın hissettiğini söyledi. Dünyanın daha adil ve eşit bir yer olması için elinde olanın olmayana vermesi gerektiği inancıyla yaşadığını belirten Önder Esen, “Ben inanıyorum ki dünya bu duruma bir kez daha gelecektir. Umarım bir gün insanlar sadece kendilerini kurtarmanın yeterli olmadığını, başkalarını da kurtarmaları gerektiğini anlayacaklardır. Umarım bunu yaşarken de yapabilirim.” “Göreceğiz. Çocuklarımızın böyle bir dünyası olsun istiyorum” dedi.

HEDEF, UBUNTU İDEOLOJİSİNİ TÜRKİYE’YE YAYMAK

7-8 yıl önce bir yolculuğa çıktıklarını ve sosyal bir projeyi hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten Mantar Evi yöneticisi İsmail Gülel, Ubuntu felsefesini tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini belirtti. Bu yıl altıncı Ubuntu etkinliğini düzenlediklerinin altını çizen Gülel, “Bu yıl onur ödülümüzü Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e vermeye karar verdik. Bu ödülü özellikle Ubuntu felsefesine verdiği destekten dolayı, hiçbir şey beklemeden veriyoruz. son 2 yıldır geri dönüyoruz. Belediye Başkanımız Semih’e hayırlı uğurlu olsun, hayırlı uğurlu olsun.” Kendisine çok teşekkür ediyoruz dedi.

Başkan Esen, etkinlik sonunda Ubuntu Salonu’nda anı defterini doldurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu