Haber

KOSKEM yeni sezonu 15 Haziran’da açacak

KOSKEM’de gerçekleştirilen toplantıda 15 Haziran Perşembe günü başlayacak olan deniz döneminde alınacak tedbirler değerlendirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kocaeli Su Kazalarını Önleme Merkezi (KOSKEM), 2023 deniz dönemi toplantısı yaptı. Kocaeli İtfaiye Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda yeni dönemde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda sivil toplum kuruluşlarının talep, görüş ve önerileri değerlendirildi.

 

13 BÖLGEDE HAFTANIN 7 GÜNÜ

Toplantıya İtfaiye Şefi Ömer İslamoğlu, Müdahale Şube Müdürü Hüseyin Gürbüz, kurum ve STK temsilcileri katıldı. 15 Haziran 2023 Perşembe günü saat 10:00’da başlayacak olan yeni dönem, 15 Eylül 2023 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir. Dönem boyunca Kocaeli’nin 13 kıyı bölgesinde haftanın yedi günü cankurtaran hizmeti verilecek.

 

HAVUZDA GÜÇLÜ ANTRENMAN

Toplantıda kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının hangi bölgelerde görev alacağı ve katılımcı sayısının belirlenmesi ele alındı. Dönem içinde görev alacak cankurtaranlar, ilk olarak havuz çalışması ile hazırlıklara başlayacak. Cankurtaranlar, boğulma olaylarına hızlı ve yerinde müdahale için sıkı bir eğitimden geçecek.

 

DURUM VE KURTARMA TEKNİKLERİ

İzmit, Gebze, Körfez, Karamürsel ve Gölcük’teki yüzme havuzlarında cankurtaranlar koşullandırma ve kurtarma tekniklerini öğrenecek. Eğitim sonunda cankurtaran belgelerini alacak. Cankurtaran eğitimi sonunda tüm katılımcılar ile ortak kurtarma tatbikatı yapılacaktır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

bucaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu