Yaşam

Ticaret Bakanlığından Otomatik Stoklamayı Önlemek İçin ‘Dijital Tedbir’ Geliyor

Ticaret Bakanlığı, son dönemde somut tedbirlerle dizginlemeye çalıştığı otomobil branşıyla ilgileniyor. yeni bir adım atacak benziyor Hürriyet’in habere göre Bakanlık, yeni araçlarda stok kontrolüne izin verecek yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Elde edilen bilgilere göre geliştirilecek bir yazılım, kaydedilmek sağlayacak. Bu düzenleme ile” bayide araç yok“Sorunların çözülmesi bekleniyor.

Ticaret Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı yeni uygulama, Türkiye’ye ithal edilen veya doğrudan Türkiye’de üretilen yeni araçlara yönelik. tüm sürecin kontrolü sağlayacak. Bu kapsamda ithal bir otomobilin gümrüğe girdiği an, Türkiye’de üretilmiş bir otomobil banttan iner inmez yazılıma kaydedilecek. Böylece bir otomobilin müşteriye teslim edildiği ana kadar her adım Ticaret Bakanlığı tarafından dakikasına kadar denetlenebiliyor. bayileriniz stok yapıp yapmadıklarıBu uygulama tarafından da tespit edilebilir.

Reklam siteleri için de yeni bir düzenleme geliyor.

* Eskiden çorap tartışmalarıyla ilgili bu tür görseller paylaşılırdı.

Ticaret Bakanlığı sadece yeni arabalar için değil, kullanılmış arabalar için yeni bir düzenleme hazırlığı içindedir. Edinilen bilgilere göre reklam siteleriyle ilgili yeni düzenlemeler yapılacak. Bu düzenleme ile aracını satmak isteyen şahısların ad, soyad ve telefon numarası bilgileri ilan siteleri aracılığıyla teyit edilecek. Bu sistem ile kimin bireysel satıcı, kimin kurumsal satıcı olduğu belirlenecek. Üstelik bu düzenleme ile Yanlış reklamların önüne geçilecektir..

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerin halen tam anlamıyla hayata geçmediğini belirtmek gerekir. Öyle ki, sıfırdan değerliye satılan araç ilanları ilan sitelerinde dolaşmaya devam ediyor. Ayrıca hem bayiler hem de bireysel satıcılar açısından el altından para istemek argümanları da dinlemiyor. Daha birkaç gün önce Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği arasında bir toplantı yapıldı. ile işbirliği yaptı bir de kötü araba satışlarının doğrudan sistem üzerinden engelleneceğine dair söylentiler vardı. Ancak bu konuda herhangi bir gelişme olmadı. En azından şimdilik.

demrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu