Haber

Yunanistan’da muhalefetten uyuşturucu kıtlığıyla ilgili soru önergesi

Ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifak (SYRIZA) lideri Aleksis Tsipras, ülkedeki uyuşturucu krizine ilişkin soru önergesini Başbakan Kiryakos Miçotakis’in yanıtlaması talebiyle Meclis’e sundu.

“Başbakan sağlık sigortasındaki sorunlar, temel sağlık hizmetlerine erişimdeki zorluklar ve benzeri görülmemiş ilaç kıtlıkları için asgari düzeyde siyasi sorumluluk alacak mı, yoksa halk sağlığını riske atarak yolsuzluğu teşvik etmeye devam edecek mi?” başlığı altında sunulmuştur.

Miçotakis hükümetinin sağlık konusunda aldığı kararlarla ülkenin bir sağlık krizine sürüklendiğinin ve hastanelerde geçen yıla göre daha az sağlık çalışanı olduğunun belirtildiği önergede, sağlık sistemine erişimdeki güçlüklere de değinildi. vurgulanmıştır.

Kararda ayrıca “geç de olsa” uyuşturucu kasvetiyle başa çıkmak için bir planın sunulup sunulmayacağı da sorulmuştu.

Eczacılar da şikayetçi

Atiki Bölgesi Eczacıları Derneği Başkanı Konstandinos Lurandos dün yaptığı açıklamada, “44 yıldır bu mesleğin içindeyim, daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım” dedi. sözünü kullandı.

Eczacıların bir yılı aşkın süredir ilaç sorunu konusunda uyarılarda bulunduğunu vurgulayan Lurandos, Sağlık Bakanlığı’nın bu uyarıları dikkate almadığını söyledi.

kartal-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu